سجاده فرش مسجد الفاروق دبیآشنایی با مسجد الفاروق - در منطقه صفاي دبي، بزرگترين مسجد دبی، مسجد الفاروق دبی قرار دارد این مسجد به سبک معماری مساجد عثماني ساخته شده است. مسجد الفاروق در سال ۱۹۸۶ با مساحت ۴۲۰۰ متر مربع ساخته شد.

در سال های ۲۰۰۳ و ۲۰۱۱ دو بار مورد نوسازی قرار گرفت اين مسجد هشت هزار و 700 متر مربع مساحت و دو هزار - 2000 - نمازگزار را در خود جای می دهد.

معماري زیبای مسجد الفاروق  آنرا در دسته دیدنی های دبی قرار داده است. نمای بيروني مسجد الفاروق شبيه مسجد سلطان احمد در استانبول ترکيه است ولي در معماري داخلي آن از طرح هاي ترکي و مراکشي استفاده شده است .

مسجد الفاروق در طول تاریخ دو بار افتتاح شده است . اولین بار در سال 2003 میلادی و بار دوم پس از بازسازی در سال 2011 میلادی افتتاح شده است .

 مسجد الفاروق دبی شامل 21 گنبد و چهار گلدسته است ارتفاع گنبد اصلی آن 30 متر و ارتفاع گلدسته های آن 65 متر می باشد و 60 متخصص مراکشی معماری داخلی این مسجد را طراحی کرده اند.

 

 

تصویر مسجد الفاروق دبی

سجاده فرش مسجد الفاروق

تصویر مسجد الفاروق دبی

تصویر مسجد الفاروق دبی 

تصویر مسجد الفاروق دبی

نام این مسجد برگرفته از عمر بن خطاب (به عربی: أبوحفص عمر بن الخطاب العدوی القرشی) ملقب به عمر فاروق، (زاده ۵۸۶ میلادی در مکه و درگذشته ۶ نوامبر ۶۴۴ در مدینه)، صحابه پیامبر اکرم (ص) ، فرمانده نظامی در سپاه صدر اسلام و خلیفه دوم از خلفای راشدین می باشد .

این مسجد دارای کتابخانه ای است که حدود ۴۰۰ کتاب اسلامی و مذهبی را در خود جای داده است. همچنین در کنار این کتابخانه سالن مطالعه ای ( قرائت خانه ) برای توریست ها در نظر گرفته شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

معرفی محصولات سجاده فرش محراب